Nevyšlo to

Kedy treba vyhľadať lekára?

príčiny vynechanie tehotenstva

Párom túžiacim po dieťati sa odporúča, aby lekára vyhľadali až po 1 roku márnych pokusov.
Je nápomocné,  ak ste si už vopred zozbierali príznaky alebo dokumentáciu Vašich údajov o cykle. Na základe Vašich príznakov dostane lekár početné informácie k tomu aby zistil, kde sa môže skrývať príčina nedostavenia vytúženého tehotenstva.

 

Ako si môžem sledovať svoj cyklus?

V priebehu cyklu existujú viaceré príznaky Vašej plodnosti, ktoré si sama môžete zdokumentovať v Menštruačnom kalendári alebo prípadne používať Počítač pre výpočet cyklu ako napr. Cyclotest baby. Toto registruje Vaše údaje o cykle, automaticky to vyhodnocuje (ukazuje Vám, či ste plodná alebo nie), umožňuje Vám preniesť informáciu o Vašom cykle do počítača a znázorniť ich vo Vašom osobnom profile plodnosti.
K tomu by ste mali preskúmať, či príčinou Vašej nedobrovoľnej bezdetnosti nie je napr. Vaša výživa, nedostatok dôležitých živín, doteraz neodhalená choroba, priveľa stresu.


Mnohé páry majú pravidelne sex v dobe, v ktorej je vznik tehotenstva nepravdepodobný alebo z biologického hľadiska dokonca vôbec nie je možný. K ovulácii totiž často nedochádza v strede cyklu, ale skôr v neočakávanom okamihu. Osobný cyklus tiež nie je žiadnym štatistickým výplodom, ale má prirodzený individuálny priebeh. K tomu môže byť čas ovulácie ľahko ovplyvnený prostredníctvom napr. diéty, priveľa športovania, stresu, liekmi atď. Na základe toho je dôležité, aby ste spoznali svoje vysoko plodné dni a podriadili tomu svoj milostný život.