Ako dlho to trvá?

Ako dlho to trvá, kým budem tehotná?

Pri samotnom pohlavnom styku v najplodnejší deň cyklu bezpodmienečne pred ovuláciou, otehotnie len 27% žien. Čiže nie je žiadny dôvod na obavy, keď to hneď nevyjde. Majte trpezlivosť.

Bez lekárskeho pričinenia bolo v rámci jedného polroka cca 60% a v rámci jedného roka 85% žien spontánne tehotných. Polovica ostávajúcich 15% bola v nasledujúcom čase taktiež úplne prirodzene tehotná. 

 

Cyklus /Menzes
 1  2  3  4  5 6 7  8  9  10  11 12
Z toho tehotných          

60%

          85 % 

Z toho nedošlo

k otehotneniu

          40%
          15%

 

Otehotnieť rýchlejšie v plodné dni

Ak žena pozná svoje vysoko plodné dni a v tomto čase má so svojim partnerom pohlavný styk, môže významne skrátiť čas pre vznik tehotenstva:

Na základe vedeckých štúdií bolo už po jednom cykle  38% žien tehotných, po 3 mesačných cykloch 68% a po 6 cykloch 81% všetkých žien, a to tých, ktoré so svojím partnerom spali počas plodných dní. Po 12 cykloch bolo 92% žien tehotných. Z ostatných 8% bola po ďalších 36 mesiacoch tehotná polovica žien. 

Zhrnutie: prostredníctvom cieleného pohlavného styku v  plodné dni sa môže obdobie pred otehotnením výrazne skrátiť.
Mnohé ženy neotehotnejú preto, že často majú pohlavný styk so svojím partnerom v období, kedy je počatie nepravdepodobné alebo dokonca nemožné! To často spočíva v tom, že si myslia, že plodné dni sú presne uprostred cyklu. Plodné dni a ovulácia sú však prirodzeným fenoménom a žiadnym štatistickým postupom.

Ak túžite po dieťati, tak nadchádza chvíľa poznať svoje plodné dni napríklad s cyclotest-om baby. 

 

Pomer počatí po pohlavnom styku v plodné dni 

Cyklus  1  2   3  4   5    6  7   8   9   10   11  12
Z toho tehotných     38%
  68%
    81%
          92%

Z toho nedošlo

k otehotneniu

    32%
    19%
          8%

 

Zohráva úlohu aj vek ženy

Z štatistického hľadiska dôjde po styku v plodné dni k tehotenstvu pri normálnom cykle a  ovulácii u každej druhej ženy vo veku 15 rokov, u každej tretej vo veku 25 rokov, a u každej šiestej vo veku 35 rokov. 

Prečítajte si tu, ako môžete zistiť svoje plodné dni?